Informacja dotycząca epidemii koronawirusa: przed wizytą należy wypełnić ankietę wstępną. Kliknij tutaj aby przejść do ankiety…

Aparaty ortodontyczne Clear Aligner

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego. Jej założeniem jest korygowanie wad zgryzu przy pomocy przezroczystych szyn. Ta metoda całkowicie zastępuje możliwości aparatów stałych i ruchomych w wielu przypadkach klinicznych. Przezroczyste i biokompatybilne szyny termoplastyczne zapewniają maksymalny komfort w ustach pacjenta. Użytkownicy mogą szybko i swobodnie wyjmować szyny z ust oraz ponownie zakładać je w dowolnym czasie np. do jedzenia a do czyszczenia aparatu wystarczy szczoteczka z pastą do zębów. Leczenie odbywa się bezboleśnie i jest bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. 

Clear Aligner — przebieg leczenia

Pierwszym etapem leczenia nakładkami Clear Aligner jest konsultacja z lekarzem, podczas której wykonuje się prześwietlenie oraz wycisk zębów. Warto na tym etapie zadać lekarzowi pytania, aby rozwiać swoje ewentualne wątpliwości.

Następnie podczas drugiej wizyty stomatolog, w oparciu o analizę cyfrową i symulację wyników leczenia, precyzyjnie przedstawia pacjentowi plan, koszty oraz czas trwania terapii. Po akceptacji planu leczenia przez pacjenta wykonuje się ostateczny wycisk zębów, a następnie zleca się przygotowanie aparatu w pracowni protetycznej. Czas oczekiwania na nakładki wynosi do 5 dni.

Pacjent otrzymuje 3 nakładki o różnych grubościach i jest szczegółowo instruowany co do częstotliwości ich noszenia. Nakładki wykonywane są z miękkiego tworzywa, nie powodują zatem dyskomfortu u pacjenta. Leczenie za pomocą aparatu w formie nakładek na zęby polega na ich noszeniu codziennie przez określoną ilość godzin. Co 3 tygodnie przeprowadza się wizyty kontrolne.

Proces leczenia trwa około 6 miesięcy — w zależności od indywidualnego przypadku. Przez cały ten czas pacjent pozostaje pod opieką lekarza prowadzącego i regularnie przychodzi na wizyty kontrolne.

Ile kosztują nakładki Clear Aligner?

Miesięczna terapia na jeden łuk kosztuje 700 zł. Łuk rozumiany jest tu jako przezroczysta szyna na zęby dolne lub górne, za pomocą której dochodzi do przesuwania zębów. Dokładny koszt leczenia podawany jest podczas drugiej wizyty. Długość trwania leczenia zależy w dużym stopniu od wady zgryzu, ale także od dbałości pacjenta.

<
>
×