Informacja dotycząca epidemii koronawirusa: przed wizytą należy wypełnić ankietę wstępną. Kliknij tutaj aby przejść do ankiety…

Bezbolesne znieczulenie Wand

Bezbolesne znieczulenie komputerowe The Wand

Priorytetem w gabinecie Es-Dent jest komfort oraz bezpieczeństwo naszych pacjentów, dlatego oferujemy Państwu bezigłowe znieczulenie komputerowe The Wand. Technologia The Wand pozwala na bezpieczne i bezbolesne podawanie płynu znieczulającego przed zabiegiem stomatologicznym. To metoda znieczulenia bez użycia igieł, dzięki czemu nawet osoby z dentofobią mogą bez stresu skorzystać z usług stomatologa. Jest to znieczulenie na miarę XXI wieku.

Na czym polega znieczulenie komputerowe?

The Wand to rodzaj takiej „magicznej różdżki” podającej znieczulenie w stomatologii. Cały zabieg znieczulenia jest przeprowadzany pod kontrolą komputera, zaś płyn znieczulający jest wprowadzany przez lekarza za pomocą specjalnych końcówek aplikacyjnych kształtem przypominających długopis. Komputer The Wand w całości steruje parametrami wpływającymi na komfort, bezpieczeństwo i skuteczność podczas podania znieczulenia.

The Wand to niewielkie urządzenie, które w czasie aplikacji znieczulenia jest umieszczone obok fotela, na którym siedzi pacjent. Komputer wydaje dźwięki monitorujące i polecenia głosowe dla lekarza. Dodatkowo diody umieszczone na urządzeniu sygnalizują stomatologowi bieżące parametry procesu aplikacji, w tym również pracę systemu kontroli ciśnienia. Aplikacja znieczulenia trwa około 3 minut.

Jak długo działa znieczulenie stomatologiczne?

Znieczulenie w stomatologii zwykle utrzymuje się od godziny do dwóch — w zależności od pacjenta i podanej dawki. Warto zaznaczyć, że stomatolog może podać znieczulenie stomatologiczne The Wand w taki sposób, że nie będzie ono wpływać na sprawność mimiczną (przy prostszego rodzaju zabiegach) — w takich przypadkach pacjent po zabiegu może normalnie mówić, jeść i się uśmiechać, nie odczuwa zdrętwienia.

W przypadku bardziej zaawansowanego leczenia znieczulenie obejmuje większy obszar — pamiętajmy wtedy, aby nie spożywać pokarmów, o ile jeszcze znieczulenie utrzymuje się.

<
>
×