Chirurgia, implantologia

Dawniej kojarzona z nieprzyjemnym usuwaniem zębów, obecnie nowoczesna, praktycznie niebolesna gałąź stomatologii pozwalająca przygotować pacjenta do kolejnych etapów leczenia protetycznego, implantologicznego, ortodontycznego.

Umów wizytę

W gabinecie Es-Dent oferujemy Państwu zabiegi tj:

Wszczepianie implantów stomatologicznych polecamy w szczególności pacjentom, którzy chcieliby uzupełnić braki w swoim uzębieniu i uzyskać przy tym bardzo naturalny efekt. W naszym gabinecie przykładamy wielu starań, by implanty dentystyczne mogły w pełni zastąpić naturalne zęby - nie tylko pod względem koloru czy kształtu, ale przede wszystkim funkcjonalności. Implanty wykonywane są z tytanu - jest to materiał, który ludzki organizm bardzo dobrze toleruje.

Każdy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, aby Pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Rodzaje implantów zębowych

U pacjentów z brakami w uzębieniu przeprowadza się zabieg wszczepienia implantów. Pacjenci po zabiegu cieszą się pięknym, kompletnym uzębieniem, a przy tym przestają się skarżyć na problemy w spożywaniu pokarmów stałych. W stomatologii najczęściej stosuje się implanty wykonane z tytanu lub cyrkonu.

W Es-Dent pracujemy na implantach tytanowych ze względu na ich lekkość i wysoką wytrzymałość. Ponadto ich cena jest konkurencyjna w stosunku do implantów cyrkonowych.

Ile kosztuje implant zęba?

Cena wszczepu implantu tytanowego wynosi 3000 zł. Dodatkowym kosztem jest odbudowa protetyczna (korona, most, proteza). W zależności od przypadku klinicznego może także wystąpić konieczność wykonania dodatkowego zabiegu np. odbudowy kości lub podniesienia dna zatoki szczękowej. Każdy zabieg przeprowadzany jest z użyciem bezbolesnego znieczulenia The Wand, które wliczone jest w cenę wszczepienia implantu. Więcej o bezigłowym znieczuleniu komputerowym przeczytają Państwo w zakładce BEZBOLESNE ZNIECZULENIE THE WAND.

Dieta po wszczepieniu implantu

Pacjenci przygotowujący się do zabiegu często pytają, co jeść po wszczepieniu implantu. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się jeść przez kilka godzin, dopóki miejscowe znieczulenie nie przestanie działać. W trakcie pierwszego tygodnia po zabiegu zaleca się odstawienie pokarmów stałych, można przyjmować je jedynie w postaci płynnej i półpłynnej.

Posiłki powinny mieć temperaturę pokojową, gorące pokarmy mogłyby niepotrzebnie podrażnić ranę. Drażniąco na ranę działają również ostre potrawy — je także należy wyeliminować. Bezwarunkowo również należy odstawić na ten czas używki: alkohol i papierosy. Obok przestrzegania zalecanej diety pacjent powinien stosować się do pozostałych zaleceń lekarza: regularnie przyjmować leki (o ile ich przyjmowanie zostało zalecone), nie dotykać nadmiernie gojącego się miejsca, w trakcie pierwszego tygodnia od zabiegu unikać wysiłku fizycznego.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy skontaktować się ze stomatologiem prowadzącym.