Aparaty ortodontyczne
Wstydzisz się uśmiechać, ponieważ Twoje zęby są pokrzywione? Przeprowadzenie leczenia ortodontycznego pozwoli skutecznie uporać się z tymi problemami. Pamiętaj, że skorzystać z niego można niezależnie od wieku.
Czy wiesz, że cyfrowe technologie, powszechny dostęp do Internetu, dynamiczny rozwój biotechnologii, robotyzacja i ewolucja w metodach obrazowania dotknęły także dziedziny jaką jest stomatologia i ortodoncja?
Już od teraz nasi Pacjenci mogą zostać objęci cyfrowym leczeniem ortodontycznym. Wszystko za sprawą Smileline.
Smileline to połączenie technologii cyfrowej z doświadczeniem wysokiej klasy specjalistów. Projekt został oparty na procesie współleczenia. Wsparty najwyższymi kwalifikacjami medycznymi profesora Piotra Fudaleja — założyciela oraz jego zespołu.
Co to oznacza dla Ciebie?
Nasi Pacjenci mogą od teraz zacząć przygodę ku wymarzonemu uśmiechowi, dzięki spersonalizowanemu leczeniu ortodontycznemu, nad którym będzie czuwał zespół specjalistów.
Jeżeli zastanawiałeś się nad rozpoczęciem leczenia za pomocą aparatu ortodontycznego bądź zostało to zasugerowane przez Twojego stomatologa, to odpowiedni czas, aby zacząć.
Dlaczego Pacjenci wybierają Smileline?
Unikalna, innowacyjna oraz cyfrowa optymalizacja procesu leczenia sprawia, że terapia ortodontyczna Smileline w pełni odbiega od tradycyjnych metod.
Co wyróżnia Smileline?
Każdy z Pacjentów zostaje objęty opieką Profesora Piotra Fudaleja — niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie leczenia wad zgryzu. Wszystko dzięki tworzeniu procesu leczenia przez lekarza prowadzącego oraz aktualizowaniu dokumentacji medycznej, która zostaje umieszczona w „chmurze”. To cyfrowe rozwiązanie pozwala Profesorowi oraz jego zespołowi kontrolować wyniki leczenia każdego poszczególnego pacjenta.
W Smileline wykorzystujemy technologię do zbierania informacji, analizowania potencjalnych problemów z zębami lub szczękami leczenia i wykonywania go za pomocą urządzeń zbudowanych na cyfrowych ekosystemach. Dzięki tego typu rozwiązaniom możemy tworzyć symulacje cyfrowe i planować wszystko z wyprzedzeniem.
Dążymy do zapewnienia skutecznego oraz komfortowego leczenia ortodontycznego z silnym naciskiem na estetykę oraz specjalistyczną sztukę projektowania uśmiechu. Ponadto wykorzystujemy najnowsze technologie, co ostatecznie wpływa na wyjątkowy komfort, a co najważniejsze na najpiękniejszy uśmiech.
Jakie są etapy leczenia aparatem stałym Smileline?
Na pierwszej wizycie konsultacyjnej, rozmawiamy z pacjentem o jego oczekiwaniach i obawach związanych z leczeniem ortodontycznym, Następnie badamy pacjenta i wykonujemy pełną dokumentacje medyczną (skan wewnątrzustny, zdjęcia RTG, zdjęcia cyfrowe).
Na podstawie materiału diagnostycznego, konsylium lekarskie pod nadzorem prof. Piotra Fudaleja dokonuje analizy możliwości terapeutycznych, ustalając optymalny plan leczenia, który następnie wraz harmonogramem oraz warunkami kosztowymi jest omawiany na drugiej wizycie. W przypadku zaakceptowania planu leczenia, dokumentacja medyczna trafia do laboratorium Smileline, które odpowiada za wykonanie aparatu ortodontycznego.
Na trzeciej wizycie aparat stały przyklejany jest na zębach pacjenta.
Aparaty stałe mocowane są na cały okres leczenia, który średnio trwa około 2 lat. Podczas leczenia odbywają się regularne wizyty kontrolne, co 4-5 tygodni dzięki czemu lekarz ciągle kontroluje efekty leczenia. Po zakończonym leczeniu z zastosowaniem aparatu ortodontycznego, pacjent otrzymuje aparat retencyjny zapewniający stabilizację efektów leczenia.
Ortodoncja Cyfrowa to już nie tylko przyszłość, to teraźniejszość.
Nowoczesna cyfrowa ortodoncja to nie tylko aparaty stałe
W naszym gabinecie dostępna jest również metoda leczenia w postaci przeźroczystych nakładek na zęby.
Nakładki ortodontyczne to jedna z opcji leczenia ortodontycznego, która zyskała popularność ze względu na swoją dyskrecję i wygodę. Przeźroczyste nakładki są praktycznie niewidoczne, co jest atrakcyjne dla osób, które chcą unikać widocznych, tradycyjnych aparatów stałych.
Nakładki nie mają metalowych elementów, co minimalizuje podrażnienia i rany w jamie ustnej zapewniając maksymalny komfort w ustach pacjenta.
Można je łatwo zdjąć przed jedzeniem, do mycia zębów i innych codziennych czynności, co ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej.
Wizyty kontrolne mogą być mniej czasochłonne niż w przypadku aparatów stałych, ponieważ nie wymagają konieczności dostosowywania zamków czy drutów.
Ta nowoczesna metoda całkowicie zastępuje możliwości aparatów stałych i ruchomych w wielu przypadkach klinicznych. Leczenie odbywa się bezboleśnie i komfortowo i jest bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.
Jakie są etapy leczenia nakładkami?
Pierwszym etapem leczenia nakładkami jest konsultacja z lekarzem, podczas której wykonuje się prześwietlenie RTG oraz skan cyfrowy zębów. Warto na tym etapie zadać lekarzowi pytania, aby rozwiać swoje ewentualne wątpliwości.
Podczas drugiej wizyty stomatolog, w oparciu o analizę cyfrową i symulację wyników leczenia, precyzyjnie przedstawia pacjentowi plan, koszty oraz czas trwania terapii. Po akceptacji planu leczenia pacjent po 7 dniach otrzymuje pierwszą partię nakładek przeźroczystych.
Pacjent otrzymuje 3 nakładki o różnych grubościach i jest szczegółowo instruowany co do sposobu ich noszenia. Nakładki wykonywane są z miękkiego tworzywa, nie powodują zatem dyskomfortu u pacjenta. Leczenie za pomocą aparatu w formie nakładek na zęby polega na ich noszeniu codziennie przez określoną ilość godzin. Co 3 tygodnie przeprowadza się wizyty kontrolne. Proces leczenia trwa około 6-12 miesięcy — w zależności od indywidualnego przypadku. Przez cały ten czas pacjent pozostaje pod opieką lekarza prowadzącego i regularnie przychodzi na wizyty kontrolne.
Ile kosztują nakładki?
Miesięczna terapia na jeden łuk kosztuje 800 zł. Łuk rozumiany jest tu jako przezroczysta szyna na zęby dolne lub górne, za pomocą której dochodzi do przesuwania zębów. Dokładny koszt leczenia podawany jest podczas drugiej wizyty. Długość trwania leczenia zależy w dużym stopniu od wady zgryzu, ale także od dbałości pacjenta.
Warto jednak pamiętać, że nakładki ortodontyczne nie są odpowiednie dla wszystkich przypadków ortodontycznych, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych wad zgryzu. Przed podjęciem decyzji o leczeniu nakładkami ortodontycznymi zawsze warto skonsultować się z ortodontą, który oceni indywidualne potrzeby pacjenta i zaleci najlepsze rozwiązanie.
Niezależnie od wybranej metody, dzięki odpowiednio przeprowadzonej terapii ortodontycznej, znów pokochasz swoje odbicie w lustrze. Zwiększy to także Twoją pewność siebie, która z kolei może pomóc poprawić życie osobiste, towarzyskie i zawodowe.
Leczenie ortodontyczne pozwala skorygować różne wady zgryzu niezależnie od wieku. Poprawa funkcji zgryzu może przynieść ulgę w przypadku problemów z żuciem, mówieniem i ogólnym komfortem jamy ustnej.
Prawidłowo ustawione zęby ułatwiają utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Pacjenci, u których zęby są równomiernie rozmieszczone, mają łatwiejszy dostęp do szczotkowania i nici dentystycznej, co może zmniejszyć ryzyko chorób dziąseł i próchnicy.
W przypadku nieprawidłowego ustawienia zębów istnieje większe ryzyko urazów, szczególnie w przypadku osób uczestniczących w aktywnościach sportowych. Ortodoncja może pomóc w zminimalizowaniu tego ryzyka poprzez poprawę harmonii zgryzu.
Leczenie ortodontyczne to o wiele więcej pozytywów, które odmienią Twoje życie. Chcesz dowiedzieć się więcej?
Pierwszym krokiem jest umówienie się na konsultację w naszym gabinecie!