Informacja dotycząca epidemii koronawirusa: przed wizytą należy wypełnić ankietę wstępną. Kliknij tutaj aby przejść do ankiety…

Protetyka

Chcemy aby każdy z naszych pacjentów mógł cieszyć się komfortowym i pięknym uśmiechem. Szeroka gama możliwości pozwalają nam podejść do każdego pacjenta indywidualnie, kompleksowo i wybrać najlepiej dostosowane rozwiązanie.

W gabinecie Es-Dent stosujemy 3 grupy uzupełnień protetycznych.

Stałe uzupełnienia protetyczne (licówki, korony, mosty)

Są to uzupełnienia, które są na stałe umocowane w jamie ustnej pacjenta.

Licówki to zdecydowany fundament współczesnej stomatologii estetycznej. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcieliby zmienić kolor i kształt jednego lub kilku zębów, a także odbudować jego brakujące fragmenty np. po złamaniu lub ukruszeniu. Licówki są to bardzo cienkie płatki wykonane najczęściej z porcelany. Mocowane są na zębach przy pomocy specjalnego kleju. Licówki doskonale odwzorowują wygląd naturalnych zębów - zarówno pod względem ich koloru, jak i połysku. Odporność na przebarwienia sprawia, że zęby wyglądają atrakcyjnie nawet po wielu latach od zakończonego leczenia protetycznego.

Korony protetyczne ich rolą jest przywrócenie prawidłowego kształtu, barwy i funkcji pojedynczego zęba, w przypadku gdy znaczna jego część uległa uszkodzeniu i nie ma możliwości wykonania tradycyjnego wypełnienia lub systemu inlay/onlay. W naszym gabinecie oferujemy korony pełnoceramiczne, czyli w całości wykonane z porcelany oraz korony licowane porcelaną na podbudowie metalowej. Najczęściej polecanymi przez nas koronami są korony pełnoceramiczne, które wyróżnia estetyka i precyzja wykonania.

Mosty są stosowane w celu uzupełnienia braku jednego lub kilku zębów. Wykorzystujemy do tego sąsiednie oszlifowane własne zęby pacjenta .Most protetyczny wypełnia lukę między zębami. Most może być wykonany również na wszczepionych implantach które stanowią filary tego uzupełnienia.

Ruchome uzupełnienia protetyczne (protezy)

Prace, które pacjent może wyjąć z jamy ustnej, wykonywane w przypadku braków zębowych częściowych i całkowitych. W naszym gabinecie wykonujemy protezy całkowite oparte na dziąsłach pacjenta lub protezy oparte na implantach, co zapewnia ich lepsze utrzymanie w jamie ustnej.

Kombinowane prace protetyczne

Połączenie prac stałych z protezami ruchomymi za pośrednictwem idealnie dopasowanych elementów retencyjnych.

Ile kosztuje proteza zębowa?

Pacjenci rozważający uzupełnienia protetyczne często kierują się tym, ile kosztuje proteza zębowa. Sama proteza to koszt od kilkuset złotych. Cena uzależniona jest od wykonanej usługi (m.in. rodzaju protezy, ilości zębów które obejmuje proteza). Więcej informacji dotyczących kosztu protez zębowych znajdą Państwo w zakładce CENNIK. Dokładną cenę ustala się po konsultacji z lekarzem.

Protetyk — czym się zajmuje?

Protetyka to gałąź stomatologii zajmująca się diagnostyką i leczeniem braków w uzębieniu oraz chorób narządu żucia. Protetyk stomatologiczny we współpracy z pracownią techniki dentystycznej wykonuje protezy zębowe, aparaty dentystyczne i szyny. Odtwarza pierwotny kształt zębów po utracie lub ukruszeniu zębów naturalnych.

Tego rodzaju zabiegi nie tylko poprawiają wygląd uśmiechu, ale także ułatwiają spożywanie pokarmów i codzienne funkcjonowanie pacjentów.